Projekta trešais posms noslēdzās 2020. gada jūnijā ar sekmīgu BalticLSC Programmatūras (Software) demo - strādājošas sistēmas demonstrāciju. Lai to realizētu, projekta partneriem bija jāpārvar grūtības, kas saistītas ar COVID-19 pandēmijas izraisītajiem ierobežojumiem.
2020. gads sākās ar projekta konsorcija tikšanos Tartu, kuras laikā projekta partneri atskaitījās par padarīto un nosprauda mērķus 3. projekta periodam. Tikšanās laikā Dr. Agris Šostaks demonstrēja BalticLSC Programmatūras skici - sistēmas prototipu, kas vēl nedarbina īstas skaitļošanai paredzētas programmatūras lietotnes. Savukārt, janvāra beigās Dr. Agris Šostaks apmeklēja Varšavas Tehnisko universitāti, lai vienotos par skaitļošanas specificēšanas valodas (CAL) grafiskā redaktora prasību specifikāciju. 2020. gada februārī Dr. Agris Šostaks pastāstīja par projektu Latvijas Universitātes ikgadējās zinātniskās konferences Datorzinātņu un informācijas tehnoloģiju sekcijā.
Turpmākais darbs LU MII komandai saistījās ar programmatūras projektēšanu un izstrādi. Darba rezultātā ir radīts CAL grafiskais redaktors, kas darbojas tīmekļa pārlūkā un ir balstīts uz Vue.js un ajoo (LU MII izstrāde) tehnoloģijām. Radītais redaktors ir integrēts arī kopējā BalticLSC Programmatūras ietvarā un ir paraugs pragmatiskam inovatīvo tehnoloģiju pielietojumam, kas ir ļāvis grafisko modelēšanas valodu īsā laikā padarīt izpildāmu. Uzbūvētais redaktors ļauj izveidot un rediģēt CAL programmas, kā arī translēt tās uz CAL abstrakto sintaksi, ko konkrēto skaitļošanas uzdevumu izpildei jau izmanto cita BalticLSC Programmatūras komponente - Skaitļošanu izpildes dzinis, ko būvē Varšavas Tehniskās universitātes kolēģi.
Lai gan darbs pie projekta kopš 2020. gada marta LU MII notiek pilnībā attālināti, tomēr tas nav sagādājis lielas grūtības, jo sadarbība ar poļu kolēģiem attālināti jau risinās kopš 2019. gada septembra. Ar nopietnākām grūtībām nācās saskarties tiem projekta dalībniekiem, kas ir iesaistīti mācību procesā (LUMII komandas dalībnieki Latvijas Universitātē, Varšavas Tehniskās universitātes kolēģi). Pāreja uz attālināto mācību procesu prasīja papildus darbu attālināto lekciju īstenošanā, it sevišķi tas skāra poļu kolēģus.
Šīs grūtības un ceļošanas ierobežojumi saistībā ar COVID-19 pandēmiju nav ļāvušas projekta partneriem noorganizēt projekta izvērtēšanas darbnīcas (evaluation and feedback workshops), kas aizkavē arī BalticLSC Tīkla (Network) izveidi. 2020. gada jūnijā notikušajā projekta konsorcija sanāksmē tiešsaistē tika izlemts lūgt pagarināt projekta izpildes termiņu par pusgadu.
Neskatoties uz to LU MII ir uzstādījis, iepriekšējā posmā iegādāto aparatūru, t.i., ir izveidots jaudīgs skaitļošanas mezgls ar trīs modernām NVIDIA T4 grafiskajām kartēm. Notiek darbs, lai skaitļošanas mezglu pieslēgtu BalticLSC Tīklam.
Informācija ievietota 30.06.2020.