Projekta piektais posms, līdzīgi kā ceturtais posms, tika aizvadīts veicot darbu attālināti. COVID-19 ierobežojumu dēļ, klātienes tikšanās ar kolēģiem nenotika. Projekta izvērtēšanas darbnīcas (evaluation and feedback workshops) ir pārceltas uz projekta sesto, pagarinājuma, posmu.
LU MII darbs projekta piektajā posmā tika virzīts, lai sasniegtu divus galvenos mērķus:
1) izveidot strādājošu "demo" vidi, kas ļautu ikvienam interesentam izmēģināt, kā tas ir veidot skaitļošanas lietotnes un izpildīt tās uz jaudīgiem skaitļošanas resursiem;
2) izveidot izstrādes un testēšanas vidi skaitļošanas moduļu izstrādātājiem, kas ļautu pilnvērtīgi noritēt jau konkrētu lietojumu izstrādei (pilot cases), iesaistot arī ārējos skaitļošanas moduļu izstrādātājus.
Līdzīgi kā iepriekšējos posmos LU MII turpināja izstrādāt BalticLSC programmatūras front-end komponentes, no kurām galvenā ir CAL (Computation Application Language) grafiskais redaktors.
LU MII un Varšavas Tehniskās Universitātes kopīgā darba rezultātā ir pieejama tīmekļa vietne (https://balticlsc.iem.pw.edu.pl), kurā ir uzstādīta strādājoša BalticLSC programmatūra (BalticLSC Software). Skaitļošanas uzdevumus iespējams izpildīt vairākos skaitļošanas mezglos ģeogrāfiski attālās vietās: Varšavā, Tartu, Rīgā, Turku un Lūleo. Tādejādi ir noslēgusies BalticLSC tīkla (BalticLSC Network) izstrāde un uzstādīšana.
Projekta sestajā posmā LU MII veiks nepieciešamās izmaiņas BalticLSC programmatūrā, kā arī piedalīsies projekta izvērtēšanas darbnīcās un īstenos konkrētu lietojumu kopā ar MVU.
Attēlā - Turku, Somijā, izpildīts skaitļošanas uzdevums - iespējams redzēt detalizētu informāciju par katra skaitļošanas soļa izpildi
Informācija ievietota 30.06.2021.